Architektura a design

Číst více

Rezidenci Bella Vista tvoří dvě budovy charakteristické hravými, neuniformními balkóny a terasami různých velikostí i umístění.

SYNC Architecture

Architekti Jan a Jakub Klaškovi ze studia SYNC Architecture vycházeli jak z českých, tak afrických prvků, o čemž svědčí právě práce s okny a hmotové tvarování balkónů odkazující na tradici práce s ornamentem u tradičních afrických kultur.

SYNC Architecture

Druhým inspiračním zdrojem jsou funkcionalistické vily, jež mají v české historii architektury významné místo. Funkcionalismus je zde inspirací hlavně v čistých tvarech a hladké fasádě, která tak výborně doplňuje africké prvky a kontrastuje s nimi. Tato neobvyklá kombinace vytváří z Rezidence Bella Vista místo s jedinečnou atmosférou, která vyniká, ale zároveň zapadá do okolí.

SYNC Architecture

Zahrady inspirované savanou

Velkorysé předzahrádky, terasy a balkóny doplňuje komunitní zahrada s ostrůvky vegetace připomínající africkou savanu, podle promyšleného návrhu studia K2N Landscape.

Motivy Afriky se promítají do celého konceptu zahrady Rezidence Bella Vista. Jednotlivé zóny mají odlišnou funkci, navzájem však spolu komunikují a vytváří jeden celek.

Zahrady  inspirované savanou
Zahrady  inspirované savanou

Interiéry á la FormaFatal

Interiéry Rezidence Bella Vista jsou funkční, jednoduché, a přitom bohaté v jemných detailech. O koncept interiérového designu se postaralo studio Formafatal, které má za sebou řadu prestižních ocenění, jako je Interiérový designér roku 2020 či vítězství v mezinárodní soutěži Dezeen Awards 2020 či v soutěži Architizer Awards 2020.

Interiéry á la  FormaFatal
Interiéry á la  FormaFatal

Vnitřní prostor rezidence odpovídá jejímu vnějšímu výrazu a podtrhuje krásu čisté architektury na výjimečném místě. Zenová jednoduchost materiálů, teplé tóny dřevěné podlahy či strohé dveře – to vše tvoří čistý elegantní prostor.

Interiéry á la  FormaFatal

V koupelně, laděné do zemitě krémových odstínů, snadno nastartujete svůj den a večer si zde dopřejete zasloužený relax. Interiér, který je celkově navržený do světlých přírodních barev, lze nadstandardně oživit tmavým akcentem.

Interiéry á la  FormaFatal