Lokalita

Číst více

Rezidence Bella Vista se nachází v prémiové lokalitě plné novobarokních vil slavných evropských architektů a významných barokních staveb, jako je kaplička svaté Kláry, bludiště, fontány, konírna či Trojský zámek, díky kterému získala čtvrť Troja své jméno.

Barokní zámek vybudovali v 17. století Šternberkové a zaujme například pozoruhodnou freskovou výzdobou zachycující vítězství Habsburků nad Turky. Zámeček obklopuje krásný francouzský park, vhodný na procházky i odpočinek. Klidnou přírodní atmosféru místu dodává také pražská zoologická zahrada, jejíž pavilony rezidenci obklopují či nedaleká botanická zahrada.

Lokalita Rezidence Bella Vista
Lokalita Rezidence Bella Vista

Přírodní parky a rezervace na dosah

Kromě nesčetných kulturních možností Troja nabízí i řadu přírodních parků a rezervací, kam můžete o víkendu vyrazit s rodinou a načerpat sílu z přírody. Vydejte se podél břidlicových skal do přírodního parku Zámky, malebným Drahanským nebo Čimickým údolím nebo jen na krátký špacír na vrch Palírka. Neméně krásnou procházku si užijete, pokud se vydáte na naučnou stezku Botanické zahrady na Pusté vinice či Údolí potoka Haltýře s prameništěm.

Přírodní parky a rezervace na dosah
Přírodní parky a rezervace na dosah

Na kole kolem Vltavy

Nedaleká cyklostezka, kopírující břeh Vltavy, nabízí krásné scenérie – jak zurčící řeku, tak krásnou přírodu parku Drahaň Troja. Na kole k ní dojedete za pár minut a můžete se vydat třeba do necelých 7 km vzdálených Klecánek nebo využít jeden z přívozů přes řeku a zajet se podívat například do Roztok či Úholiček. Pokud sednete na kolo směr Trojský zámek, můžete si vydat třeba přes Císařský ostrov až do Stromovky. Když vás omrzí kolo, můžete si stezku kolem Vltavy projet třeba na in-line bruslích, milovníci extrémních sportů zase ocení proslulý trojský slalomový kanál, kde si divoké peřeje mohou užít na kajaku či raftu.

Na kole kolem Vltavy
Na kole kolem Vltavy

Do zoo nebo za rostlinami

Pražská zoo se pravidelně umisťuje v první pětce nejlepších světových zoologických zahrad. Na 60 hektarech se nachází až 670 druhů zvířat s téměř 5 tisíci jedinci. Indonéská džungle, Opičí ostrov, expozice lachtanů či Africký dům a Savana láká ke krásným poznávacím procházkám. Pastvou pro duši je také nedaleká Botanická zahrada, kde vám zvednou náladu nejrůznější exotické rostliny jak v letních měsících, tak i v těch zimních měsících, kdy můžete navštívit třeba proslulý skleník Fata morgana.

Žirafa